Kategoriler
Sepetim


Hakkımızda

Serüvenimiz MURATOĞLU BİSİKLET şirketinin isim babası olan MURAT BABUL ’un 1936 yılında doğması ile başlar. Demirci Şevki BABUL ’un küçük oğlu Murat BABUL gençlik yıllarını babasının yanın da demirci olarak geçirir.1956 yılında askere gider. Acemi birliğinden sonra KORE` deki savaş nedeniyle KORE’ de askerliğini yapmaya devam eder.

Demirci ustası olan Murat BABUL, birliğinde görev yaparken birlik içerisindeki bisikletlerin tamirinde de görevlendirilir.

Askerliğinin bitimin de tekrar babasının yanına döner. Trabzon’ da demir işleri yaparken bunun yanında soba yapımına da başlamıştır. Hem demirci hem sobacı dükkanları vardır. Dükkanlar dört erkek kardeşe az para getirdiğinden dolayı 1958 yılında MURAT BABUL işyerinden ayrılıp küçük bir dükkan kiralayarak bisiklet tamirciliğine başlar. Hayatını bisiklet tamirciliği ve kiralama ile devam ettirir.

21 Aralık 1991 de vefat eden Murat BABUL dan sonra dükkan işleri oğulları Zeki BABUL ve Sezgin BABUL tarafından devam ettirilir. Bu tarih itibariyle iki kardeş işleri geliştirerek yeni mağaza açar ve 2000 yılına kadar birlikte çalışırlar.

2000 yılından sonra Sezgin BABUL Trabzon ‘ dan ayrılıp Eskişehir’ e göç ederek yeni bir maceraya doğru uzandı. Eskişehir ‘ de bisiklet tamir ve satış mağazası açarak işe koyulan Sezgin BABUL kısa zamanda işleri geliştirip ikinci mağazasını açarak, babadan bisikletçi unvanına yakışacak şekilde hayatına devam etmektedir.

SAYGILARIMLA